SEKRETARIAT: 74 831 44 73 REKLAMA   KONTAKT

45 lat Klubu Seniora „Złota Jesień”

NASI SENIORZY – AKTYWNI I Z INICJATYWĄ

Rozmowa z Ireną Błaszczak – starościną Klubu Seniora „Złota Jesień” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.

– Z końcem maja Klub Seniora obchodził będzie 45-lecie swojego istnienia…

– To już naprawdę sporo czasu… Z tej okazji na 29 maja zaplanowaliśmy jubileuszową uroczystość w naszym Klubie, a przecież do półwiecza zostało nam zaledwie pięć lat. Liczę, że w dobrej dyspozycji dotrwamy również do tego kolejnego jubileuszu.

– Starościną w Klubie Seniora jest pani od lutego bieżącego roku. Jak ocenia pani te minione miesiące pracy Klubu?

– Tak, jako starościna zastąpiłam panią Marię Zarembę, która obecnie pełni funkcję skarbnika, a także zastępuję mnie w razie mojej nieobecności, w lutym tego roku. Wszyscy w Klubie staramy się być aktywni i wierzę, że pod tym względem będzie w naszym Klubie coraz lepiej. Organizujemy między innymi wieczorki, poczęstunki, zabawy taneczne, spotkania okolicznościowe. Mam kilka nowych pomysłów. Będę też starała się wprowadzić w działalności Klubu trochę zmian, trochę nowych zasad. Jestem dobrej myśli.

– Jak współpracuje się pani ze Spółdzielczym Domek Kultury?

– Ta współpraca układa się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolona i naprawdę nie mam na co narzekać. No, może, tak ze spraw czysto praktycznych… przydałaby nam się nowa szafka, w której moglibyśmy przechowywać swoje rzeczy.

– Jak pani ocenia aktywność członków Klubu Seniora?

– To są ludzie bardzo aktywni i z dużą energią, której często pozazdrościć mogliby nam ludzie bardzo młodzi. Nie brak nam pomysłów, nie brak inicjatywy, dlatego o przyszłość Klubu jestem całkiem spokojna.

– Czy nadal można dołączać do Klubu Seniora „Złota Jesień”

– Oczywiście, serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy. Każdy jest mile widziany. Można przyjść, zapoznać się z tym, co robimy, wziąć udział we wspólnej zabawie, zobaczyć jak u nas jest i się zapisać.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Jarosław Kresa

Autor: