SEKRETARIAT: 74 831 44 73 REKLAMA   KONTAKT

FESTYN

SŁONECZNA MAJÓWKA NA RÓŻANYM

Warto było odczekać tydzień, ponieważ 19 maja pogoda okazała się bardzo przychylna i „Majówka na Różanym” udała się dzięki temu bardzo dobrze.

11 maja deszcz zmusił organizatorów do zmiany terminu wiosennego festynu, ale – jak mówi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze. W niedzielę, 18 maja, na placu zielonym pomiędzy „starym” i „nowym” Różanym pojawiło się w niedzielne popołudnie ponad 250 osób. Dzieci uczestniczyły w konkursach – wokalnym i rysowania kredą na asfalcie, a także w osiedlowym wyścigu kapslowym. Dużą popularnością cieszyły się tradycyjnie stanowiska do gier i zabaw rekreacyjnych, przygotowane przez TKKF Ognisko „Dzierżoniów”, a także dmuchane zjeżdżalnie oraz rodzinne grillowanie.

– Ja bardzo lubię przychodzić na te festyny, bo są fajne – przyznała nieco zawstydzona 5-letnia Ania. – A najbardziej to lubię bawić się w pstrykacza, bo bardzo dobrze potrafię pstrykać.

Organizatorem majówki było Spółdzielcze Towarzystwo Kulturalno-Sportowe. Współorganizatorami Spółdzielczy Dom Kultury i TKKF Ognisko „Dzierżoniów”. Impreza była współfinansowana ze środków budżetu miasta Dzierżoniowa.

kaj

Autor: