SEKRETARIAT: 74 831 44 73 REKLAMA   KONTAKT

zawody modelarskie

KOLOROWE ŚWIĘTO LATAWCA

27 kwietnia pogoda uniemożliwiła organizację imprezy, ale 4 maja udało się i niebo nad placem zielonym na Os. Różanym zapełniło się kolorami różnego rodzaju statków powietrznych, a ściślej latawców płaskich i skrzynkowych.

Do rywalizacji przystąpiło około 50 zawodników z Dzierżoniowa oraz Bielawy, Piławy Górnej, Ząbkowic, Ciepłowodów, Świdnicy, a także modelarzy amatorów.

Pogoda, chociaż płatała figle, to na chwilę modelarskiej rywalizacji była już bez zarzutu, prawdziwie wiosenna.

Po ocenie statycznej, gdzie oceniono konstrukcje staranność oraz malowanie latawca, zawodnicy przystąpili do rywalizacji w powietrzu.

Tym razem latawce latały naprawdę dobrze, puszczane zarówno przez tych najmłodszych do 7 lat, jak i najstarszych ponad 16-letnich. Było na co popatrzeć, a sędziowie mieli problem z rozstrzygnięciem zwycięzców. Najlepiej spisała się grupa modelarzy z Ząbkowic zdobywając dla drużyny okazały puchar. Najwięcej sensacji wzbudzał jednak latawiec w formie żaglowca, który majestatycznie żeglował po niebi,e a wykonał go zawodnik z naszej dzierżoniowskiej modelarni.

W przerwie zawodnicy zostali poczęstowani gorącym bigosem i herbatką, co bardzo pomogło w poprawieniu nastrojów startujących. Również w tym czasie pokaz akrobacji modelem RC wykonał zawodnik z dzierżoniowskiej modelarni zbierając brawa od publiczności. Zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi w postaci zestawów modeli latających, najlepsi otrzymali zestawy do budowy modeli zdalnie sterowanych.

Cieszy fakt dużego uczestnictwa najmłodszych zawodników z całymi rodzinami. To budzi nadzieję na rozwój technicznych umiejętności młodego człowieka.

Głównym sponsorem zawodów był Urząd miasta Dzierżoniów, a wykonawcą klub modelarski działający przy Stowarzyszeniu Spółdzielcze Towarzystwo Kulturalno-Sportowe.

Zapowiedziano kontynuacje zawodów w regionie jesienią.

kk

Autor: