SEKRETARIAT: 74 880 20 10 REKLAMA   KONTAKT

X TEWZADZE OPEN

KRZYSZTOF BANASIK NAJLEPSZY W X TEWZADZE OPEN

Kandydat na mistrza Krzysztof Banasik z Zarzewia Prudnik został zwycięzcą X Tewzadze Open – turnieju szachowego rozegranego 10 lutego 2019 roku, w 125. rocznicę urodzin podpułkownika Waleriana Tewzadze, gruzińskiego oficera kontraktowego w Wojsku Polskim, we wrześniu 1939 roku dowódcy północnego odcinka obrony Warszawy.
Drugie miejsce w turnieju wywalczył mistrz krajowy Paweł Kowalczyk z Wieży Pęgów, a trzeci był ubiegłoroczny tri…umfator, wrocławianin Piotr Tworzydło. Znakomite czwarte miejsce zajął dzierżoniowianin Romuald Dudek.
W gronie najlepszych zawodników o rankingu do 1800 punktów znaleźli się: 8. I Ewelina Buksa – Zarzewie Prudnik , 9. II Aleksander Wilk – Debiut Przedwojów oraz 10. II Bartłomiej Rutkowski – Biały Król Wisznia Mała.
Najlepsi juniorzy: 22. III Michał Malik – Giecek Radków, 23. II Michał Kopestyński – Parnas Oława i 27. II Radosław Zawada – Giecek Radków.
W turnieju startowało 40 zawodników. Organizatorami zawodów było Towarzystwo Szachowe „Dwie Wieże” Dzierżoniów i Spółdzielczy Dom Kultury.