SEKRETARIAT: 74 831 44 73 REKLAMA   KONTAKT

KARATE

BRĄZOWY MEDAL PAULINY DRABIK

  1. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w dniach 18-19 maja 2019 roku we Wrocławiu. Dwa dni zawodów skupiło 730 zawodników z 29 krajów Europy i kilku krajów Azji. Wśród nich nie zabrakło zawodników Dzierżoniowskiego KS Karate Kyokushin.

Sędzią głównym Mistrzostw był shihan Katsuito Goari 7 dan, sekretarz International Karate Organization, organizatorem Mistrzostw był Wrocławski KKK Agnieszki i Sylwestra Sypień.

Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy, wśród których był sensei Tomasz Staściuk w konkurencji kata oraz sensei Krzysztof Krupa w konkurencji kumite. Tomek niestety nie zakwalifikował się do finałowej tury, Krzysztof pierwszą walkę wygrał zdobywając wazari (pół punktu), w drugiej trafił na późniejszego zwycięzcę kategorii -70 kg. Walka miała bardzo dobry przebieg i widać było dobre przygotowanie naszego zawodnika, lecz pod koniec rundy podstawowej Rosjanin otrzymał wazari i Krzyśkowi nie udało się odrobić straty.

Drugiego dnia zmagali się juniorzy, był to szczęśliwszy dzień dla naszego Klubu ponieważ Paulina Drabik wywalczyła brązowy medal, co jest jej największym dotychczas sukcesem. Mniej szczęścia miał Mariusz Myślicki, który w kata nie wszedł do finałowej tury, a w kumite spotkał się już w pierwszej walce z późniejszym finalistą kategorii i przegrał przez wskazanie po dwóch minutach walki.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta Dzierżoniów, Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Gminy za wsparcie Klubu. Dziękujemy również sponsorom, rodzicom i wszystkim, którzy dołożyli małą cegiełkę do sukcesu jakim było zdobycie medalu przez Paulinę. Oczywiście największe brawa należą się tej młodej zawodniczce, która oprócz talentu bardzo ciężko pracowała na ten wynik. Serdeczne gratulacje.

kk

Autor: