SEKRETARIAT: 74 880 20 10 REKLAMA   KONTAKT

Szachy

SZANDURSKI 9. MISTRZEM ZIEMI DZIERŻONIOWSKIEJ

No i mamy kolejnego mistrza! Tym razem tytuł najlepszego szachisty ziemi dzierżoniowskiej wywalczył bardzo pewnie, nie przegrywając ani jednej partii, Radosław Szandurski, który w trakcie XV Mistrzostw pięć razy wygrał i dwa razy zremisował.
Tytuł najlepszego gracza dzierżoniowskich Mistrzostw wywalczył po raz pierwszy i w ten sposób został dziewiątym szachowym mistrzem ziemi dzierżoniowskiej. Wcześniej R. Szandurski trzykrotnie w Mistrzostwach meldował się na 2. miejscu (w latach 2012, 2013 i 2014). Tym razem był już bezkonkurencyjny.
Drugie miejsce w turnieju wywalczył ubiegłoroczny zwycięzca – Mariusz Janduła z dorobkiem 6 punktów, a trzeci był Damian Masalski (4,5 punktu), który wynikiem bezpośredniego pojedynku zepchnął na czwarte miejsce najwyżej notowanego w rankingu Jarosława Dąbrowskiego.
Warto dodać, że w turnieju świetnie spisał się najmłodszy w stawce 13-letni Radosław Zawada, który wśród dorosłych zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze, pokonując między innymi 2-krotnego mistrza Romualda Dudka.
Organizatorami turnieju były Spółdzielczy Dom Kultury i TSz „Dwie Wieże” Dzierżonió.

medaliści wszystkich turniejów o Mistrzostwo Ziemi Dzierżoniowskiej:
2004: I miejsce – Romuald Dudek, II miejsce – Tadeusz Szczepański, III miejsce – Zdzisław Molak,
2012: I – Romuald Dudek, II – Radosław Szandurski, III – Mariusz Janduła,
2013: I – Jarosław Dąbrowski, II – Radosław Szandurski, III – Damian Masalski.
2014: I – Paweł Gulik, II – Radosław Szandurski, III – Damian Masalski
2015: I – Paweł Gulik, II – Jarosław Kresa, III – Romuald Dudek
2016: I – Paweł Gulik, II – Romuald Dudek, III – Mariusz Janduła
2017: I – Mariusz Janduła, II – Sławomir Masło, III – Sławomir Woszczyński
2018: I – Radosław Szandurski, II – Mariusz Janduła, III – Damian Masalski
W 15 rozegranych do tej pory turniejach medale zdobywało 15 szachistów. Poniżej lista medalistów:

JUBILEUSZOWY PUCHAR TRAFIŁ DO PAWŁA GULIKA
Zwycięstwem głównego faworyta – Pawła Gulika zakończył się Turniej Szachowy z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, zorganizowany 7 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury w Dzierżoniowie.
P. Gulik w meczu finałowym pokonał Jarosława Dąbrowskiego. Trzecie miejsce wywalczył Sławomir Woszczyński, który po dogrywce zwyciężył Romualda Dudka. W turnieju zagrało łacznie 22 szachistów. W turnieju open dwunastu, a w turnieju dziecięcym dziesięcioro. W tym drugim wszyscy uczestnicy otrzymali medale za I miejsce oraz tabliczkę czekolady, ale najlepszym zawodnikiem był Bartek Łajczak.
Organizatorami turnieju były: Spółdzielczy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie i Towarzystwo Szachowe „Dwie Wieże” Dzierżoniów.

Organizatorami turnieju były Spółdzielczy Dom Kultury i TSz „Dwie Wieże” Dzierżoniów.