SEKRETARIAT: 74 831 44 73 REKLAMA   KONTAKT

Plany mieszkaniowe Piławy Górnej

Plany mieszkaniowe Piławy Górnej

22 sierpnia odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Piławy Górnej pomiędzy Panią Burmistrz Zuzanną Bielawską, Panią W-ce Burmistrz Izabelą Woronowicz, a prezesem Zarządu Spółdzielni Danielem Kolinko. Spotkanie poświęcone było omówieniu wspólnych działań Urzędu Miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej w zakresie przygotowań do planowanej realizacji rozpoczęcia nowej inwestycji budowy nowych spółdzielczych budynków wielorodzinnych. Po wielu latach zastoju w budowie nowych mieszkań w mieście Piława Górna, panuje bardzo dobry klimat do ponownego uruchomienia realizacji spółdzielczego budownictwa wielorodzinnego. Zainteresowanie wśród mieszkańców Piławy Górnej nowymi mieszkaniami wzrasta, a budowa nowych mieszkań w budynkach wielorodzinnych to zawsze bodziec i znak rozwoju miasta. Po tym jak z wielkim powodzeniem w Dzierżoniowie od 2009 roku wznowione zostało budowanie nowych budynków wielorodzinnych i trwa cały czas nieprzerwanie, przyszedł również czas na Piławę Górną.

Lokalizacja jest znana. To pięknie położony teren wzniesienia usytuowanego pomiędzy największym placem zabaw za budynkiem na ul. Staszica 30-36 w  stronę ogródków działkowych. Duża przestrzeń, śliczne zielone otoczenie i imponujące widoki ze wzniesienia to z pewnością niepodważalne atrybuty tej lokalizacji. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców w bliskiej, komfortowej odległości znajduje się największy w Piławie Górnej teren rekreacyjno – sportowy,               z zespołem boisk, siłowni plenerowej i skate – parkiem oraz nową halą widowiskowo – sportową przy szkole podstawowej. Aktualnie Urząd Miasta Piławy Górnej opracowuje plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, który po przejściu ścieżki legislacyjnej będzie przedmiotem Uchwały Rady Miejskiej Piławy Górnej. Do końca bieżącego roku uchwała dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego powinna się już uprawomocnić, jak planuje Pani Burmistrz Zuzanna Bielawska na podstawie już rozpoczętych i przebiegu zaawansowania związanych z tym prac. Z drugiej strony Spółdzielnia Mieszkaniowa na bazie zgłoszeń zainteresowanych mieszkańców Piławy Górnej i okolic przygotowywać będzie koncepcję realizacyjną zadania inwestycyjnego.  A początek przyszłego roku i wiosna powinna dać finalny efekt ostatecznych rozstrzygnięć w tej sprawie.

W związku z planami rozpoczęcia budowy nowych mieszkań Urząd Miasta w Piławie Górnej i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie serdecznie zapraszają wszystkich wszystkich zainteresowanych nowymi spółdzielczymi mieszkaniami w Piławie Górnej do zgłaszania się do siedziby Spółdzielni osobiście na Os. Jasne nr 20  pokój nr 4 w Dzierżoniowie, lub telefonicznie pod numerem telefonu 74 – 831- 44 – 73 wew.38, o bardziej szczegółowe zapoznanie się z planami oraz składania swoich oczekiwań co do wielkości oczekiwanych mieszkań i innych spraw z tym związanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Autor: